ISTOTA header image
ArtAnons arrow Archiwum arrow Irlandia w Teatrze Śląskim
Irlandia w Teatrze Śląskim Drukuj E-mail
Napisał Matylda Sęk   
poniedziałek, 26 maj 2008

W ramach III Spotkania z cyklu Pogranicza-Dialekty-Tożsamość Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego zaprasza na widowisko muzyczno-taneczne Beltaine&Comhlan Celtic Motion Project - Gość specjalny: Giridhar Udupa (Indie)..

6 czerwca godzina 19 

GIRIDHAR GHATAM UDUPA - jeden z najbardziej cenionych na świecie muzyków indyjskich. Gra na tradycyjnych południowoindyjskich instrumentach perkusyjnych, ale jego najważniejszym instrumentem jest ghatam - gliniany dzban o niezwykłych możliwościach brzmieniowych.

BELTAINE to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Swoje niepowtarzalne brzmienie BELTAINE osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia tradycyjnej muzyki celtyckiej z muzyka współczesna. Ich twórczość wyróżnia niezwykła żywiołowość, pasja, rozmaitość brzmień oraz charakterystyczna już odwaga w aranżacjach.

 COMHLAN. Taniec w wykonaniu Comhlanu to tradycyjne i autorskie układy, harmonijnie zestawione z nowoczesną muzyką, łączące piękno tańca szkockiego i irlandzkiego, w tym widowiskowego stepu, z wielką siłą wyrazu scenicznego.

 

Wkrótce na łamach czerwcowego numeru Art Anons ukaże się recenzja płyty KONCENtRAD formacji Beltaine

Ostatnia aktualizacja ( środa, 16 lipiec 2008 )